Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą [polityką prywatności].
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Szukasz indywidualnej oferty? Zadzwoń:
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (inpost paczkomaty) już od 400,00 zł.

Woreczki foliowe do pakowania – odkryj ich cechy i główne obszary użytkowania!

Woreczki foliowe do pakowania – odkryj ich cechy i główne obszary użytkowania!

Bezpieczne gromadzenie oraz transportowanie produktów żywnościowych, medykamentów, czy też najróżniejszych przedmiotów wykorzystywanych w życiu codziennym, wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów zabezpieczających. Należą do nich woreczki foliowe do pakowania. Produkowane są z rozmaitych materiałów decydujących o sposobie użycia. Jakie rozwiązania uchodzą za najpopularniejsze i które z nich warto mieć na uwadze? Podpowiadamy!

Co świadczy o popularności woreczków foliowych do pakowania?

Nie ulega wątpliwości, że rynek opakowań oferuje coraz więcej możliwości, jeśli chodzi o wybór artykułów służących magazynowaniu i przewożeniu towarów. Innowacyjność nie zawsze jednak idzie w parze z szeregiem zalet przekładających się m.in. na poziom zabezpieczenia. Z tego właśnie względu nieustannie w cenie są znane od dawna i sprawdzone rozwiązania.

Wspomnieć można o pudłach kartonowych mających ogromną rzeszę zwolenników. Tuż obok z nich znajdują się woreczki foliowe do pakowania. Drugie z wymienionych z kilku względów uchodzą za korzystniejszy wariant. Na pierwszy plan wysuwa się lepsza wytrzymałość. Z tego właśnie powodu swobodnie użyjesz ich nawet do przechowywania materiałów budowlanych. Są przy tym lekkie, a co za tym idzie, gramatura nie powoduje znaczącego wzrostu całkowitej wagi zawartości.

Chcąc w pełni wykorzystać ich zalety, podczas zakupu należy zwrócić uwagę na pewien kluczowy aspekt, czyli rodzaj zastosowanego tworzywa. To właśnie ono decyduje o parametrach wytrzymałościowych, a tym samym o sprecyzowanym sposobie zastosowania.

Woreczki foliowe do pakowania z polietylenu – poznaj ich dobre strony

Woreczki foliowe do pakowania tworzone są m.in. z HDPE. Mowa o polietylenie odznaczającego się gęstością, a powstaje przez polimeryzację niskociśnieniową. Tym samym wyroby posiadają niewielką gramaturę, a także cechują się właściwościami elektro- i termoizolującymi.

Dlaczego stosuje się je przede wszystkim do przechowywania żywności? Niezależnie od jej typu, woreczki są dla niej całkowicie obojętne. We właściwy sposób zabezpieczają również przed uszkodzeniami. To dlatego, że wyróżniają się jednocześnie wytrzymałością. Oczywiście, aby ich wykorzystanie było możliwe, muszą posiadać niezbędne atesty, świadczące o bezpieczeństwie użycia.

Z tego samego materiału wykonane są odpowiedniki w postaci woreczków foliowych do pakowania LDPE. W ich przypadku uwagę zwraca jeszcze większa wytrzymałość na rozerwania i rozciąganie. Co więcej, wykazują się odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. A jeśli zawierają stabilizator UV, nie ulegają degradacji pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych.

Uniwersalne i praktyczne woreczki foliowe? Postaw na produkty strunowe

Spośród woreczków LDPE, szczególnie praktyczne są warianty strunowe, zawierające szczelne zamknięcia. Pozwalają ograniczyć ryzyko wypadnięcia zgromadzonej zawartości. Dzięki temu nadają się też do swobodnego i wielokrotnego otwierania oraz zamykania.

Jeśli chodzi o ich zastosowanie, jest ono niezwykle obszerne. Niezależnie czy mowa o branży farmaceutycznej, przemysłowej, handlowej lub transportowej – w każdej z nich spełniają swoje zadanie. W życiu codziennym również uchodzą za nieocenione. W warunkach domowych przydają się w trakcie mrożenia żywności, jak i porządkowania kuchennej przestrzeni. To możliwe dzięki niezbędnym atestom. Spożytkujesz je także podczas organizowania podręcznego bagażu podróżnego. Zwłaszcza gdy mowa o samolotowej wyprawie, która wymaga przechowywania wielu artykułów w szczelnych i transparentnych workach.

Woreczki foliowe do pakowania polipropylenowe – czym się odznaczają?

Wyszczególnić należy też ciekawą alternatywę, czyli worki foliowe do pakowania z polipropylenu. Nie ulega wątpliwości, iż jest to trwały materiał idealnie nadający się do magazynowania ciężkich produktów. Niestraszne im m.in. działanie promieni słonecznych. Jednocześnie mogą chronić przed wilgocią. Oznacza to, że warto w nie zainwestować w przypadku potrzeby przechowywania mąki, ziaren, czy groszku. Wymieniona sypka żywność z łatwością psuje się na skutek działania powyższych czynników.

Ich niewątpliwa zaleta to również możliwość wielokrotnego zastosowania. Pod warunkiem, że gromadzi się w nich wyłącznie zawartość z tego samego gatunku. Natomiast co do miejsc, w których są używane, najczęściej mowa o magazynach i hurtowniach. Uchodzą za bardzo popularne także wśród osób zajmujących się prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Próżniowe woreczki foliowe do pakowania – zadbaj o świeżość produktów

Niektóre produkty, zwłaszcza żywnościowe, wymagają utrwalenia. W przypadku jedzenia chodzi o zachowanie przyjemnego zapachu, świeżości, czy też składników odżywczych. Pomocą służą woreczki foliowe próżniowe do pakowania. Użycie prowadzi do ograniczenia rozwoju pleśni, czy tendencji do utleniania witamin. W ich produkcji przede wszystkim wykorzystuje się w laminaty PA/PE.

Dzisiejsze trendy zakładające ograniczenie wytwarzania odpadów do absolutnego minimum sprawia, że tego typu woreczki cieszą się coraz większą powszechnością. Ich użytkowanie to gwarancja zwiększenia czasu przechowywania. Spośród szeregu zalet należy także wyszczególnić estetykę opakowań. To ważne m.in. dla firm, których działalność ściśle dotyczy obróbki i sprzedaży artykułów spożywczych. Trzeba przy tym pamiętać, że przedłużenie dzięki nim świeżości danej zawartości, jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy worki składuje się we właściwej temperaturze, przy optymalnym poziomie wilgotności.

Jak widać, foliowe woreczki to niezwykle zróżnicowane artykuły towarzyszące nam na każdym kroku. Zastanawiając się nad ich wyborem, w pierwszej kolejności określ, do czego masz zamiar je wykorzystać. W ten sposób unikniesz przykrych konsekwencji, chociażby zerwania na skutek niewłaściwego dopasowania do charakteru pakowanych i transportowanych produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl