Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą [polityką prywatności].
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Szukasz indywidualnej oferty? Zadzwoń:
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (inpost paczkomaty) już od 400,00 zł.

Rodzaje i pojemności worków na śmieci – jak wybrać model idealny? Podpowiadamy!

Worki na śmieci stały się jednym z podstawowych produktów używanych w gospodarstwach domowych. Trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich naszą codzienność. Powiedzmy sobie szczerze – plastikowe worki na śmieci pełnią bardzo ważną rolę – w końcu to do nich trafiają odpady, które produkujemy przez cały dzień. Bez nich chyba utonęlibyśmy w górach śmieci. Worki są nam więc niezbędne do normalnego funkcjonowania. Jednak czy wiesz, jaki rodzaj i pojemność tego produktu jest najlepsza dla Ciebie? Z naszego dzisiejszego poradnika dowiesz się, jak dobrać idealny model worka na śmieci do swoich potrzeb. Zapraszamy do czytania!

Rodzaje worków na śmieci

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych rodzajów worków na śmieci. To, jaki model wybierzesz, zależy przede wszystkim od tego, jakie konkretnie odpady chcesz składować w danym worku. Jakie ich rodzaje więc wyróżniamy?

Worki na odpady

Tradycyjne worki wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Można kupić je w kilku pojemnościach – 10, 35, 60, 80, 120 czy nawet 240 litrów.

Worki na bioodpady

Używane są do przechowywania tzw. biodpadów – skorupek jaj, obierek warzyw i owoców, itp. Same worki, tak jak produkty, które się w nich znajdują, ulegają biodegradacji.

Worki budowlane

Produkt niezbędny na placach budowy czy w czasie prac wykończeniowych i remontowych. Służą do składowania wszelkich odpadów budowlanych.

Worki do segregacji

Żółty, niebieski, zielony, brązowy i czarny. Każdy kolor przeznaczony jest do składowania innego rodzaju odpadów, które zechcesz segregować.

Jak obliczyć objętość worka w litrach?

Aby dobrać idealny do swoich potrzeb worek na śmieci, warto dowiedzieć się także, jaką objętość posiada dany model. Inaczej mówiąc, musisz wiedzieć, ile litrów odpadów zmieści do konkretnego worka. Możesz policzyć to samodzielnie, w bardzo prosty sposób. Do obliczenia objętości lub pojemności worka na śmieci potrzebne będą wymiary jego szerokości i wysokości. Posiadając te dane, możesz łatwo obliczyć objętość danego worka. Do tego celu warto wykorzystać wzór na objętość walca, czyli iloczyn podstawy i wysokości. Do orientacyjnego obliczenia Twojego pola podstawy przyda się następujący wzór:

P = (S x S) : π

Kiedy będziesz znał już wymiar podstawy, kolejnym krokiem będzie obliczenie przybliżonej objętości worka w litrach – z wykorzystaniem poniższego wzoru:

V = (S x S) : π x L x 0,7 : 1000

Pamiętaj, aby wynik na końcu pomnożyć jeszcze przez 0,7. Przecież z pewnością nigdy nie zapełniłeś worka na śmieci „pod sam korek”. Zwykle używamy tylko 65%-75% pojemności danego worka, tak aby swobodnie zamknąć i zabezpieczyć jego zawartość przed uszkodzeniem lub wysypaniem.

Powyższy wzór nie jest jednak jedynym. Poniżej proponujemy Ci kolejny sposób na obliczenie przybliżonej objętości worka na śmieci:

V =  (S/2)2 x (L- S/4) : 1000

Obliczenia wykonujemy przyjmując następującą legendę:

V - pojemność worka [litry]

S  - szerokość worka [cm]

L - wysokość worka [cm]

π – liczba pi [= 3,1415]

Wybierz najlepszy dla siebie worek na śmieci!

Aby kupić idealne worki na śmieci, koniecznie musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki – przeznaczenie i objętość. Kiedy będziesz wiedział, do jakiego rodzaju śmieci będziesz używał konkretnego worka oraz ile miejsca one zajmą, wybranie odpowiedniego worka będzie bardzo łatwe! Jesteśmy również przekonani, że znajdziesz go w ofercie naszego sklepu internetowego. Zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl